pokój młodych

Ciekawe i praktyczne prezenty ślubne – Rolety plisowane

Ślub to duże wydarzenie w życiu każdego człowieka, także gości weselnych. Bardzo istotną kwestią jest przecież zakup prezentu ślubnego. Łatwą sytuację mamy, kiedy goście jasno określają, że chcą dostać w prezencie gotówkę. Gorzej jeśli wolą prezenty rzeczowe.

W takiej sytuacji najlepiej poprosić młodych o listę prezentów, na której każdy z gości określi się, co dokładnie kupi. Przecież rzeczy, które mogą przydać się w nowym domu jest całe mnóstwo. Najbardziej oczywisty jest zazwyczaj mały sprzęt AGD: czajnik, ekspres, mikrofalówka czy odkurzacz. Warto jednak pamiętać, że w przypadku urządzania nowego mieszkania przydadzą się też zupełnie inne artykuły, jak chociażby osłony okienne.

wnętrzeJeśli chodzi o rodzaje osłon okiennych to mamy ich całe mnóstwo. Możemy wybierać spośród żaluzji aluminiowych i drewnianych, czy też różnego rodzaju rolet materiałowych. Wszystko zależy od tego, co konkretnie nam się podoba, a także od tego, jakie mamy w domu okna. Jeżeli państwo młodzi będą się wprowadzać do piętrowego domu ze skosami, czy też do dachowego mieszkania, to warto pomyśleć o zakupie rolet plisowanych. Rolety plisowane trzymają się okna, nie odstają, nie wiszą, dzięki czemu najczęściej kupuje się je w przypadku okien dachowych. Ale nie tylko. Świetnie prezentują się też na klasycznych oknach.

Wielką zaletą rolet plisowanych jest możliwość ustawienia ich w określonym miejscu – to znaczy od góry okna, od jego dołu, czy też po prostu na środku. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zacieniać mieszkanie dokładnie tak jak chcemy. Na przykład w godzinach palącego słońca, możemy podnieść roletę od dołu, aby osłonić przed nim rośliny, a jednak wpuścić trochę promieni słonecznych do pomieszczenia. Mamy pełną dowolność – także w przypadku okien dachowych. To my decydujemy, gdzie i kiedy słońce świeci.

Oczywiście rolety plisowane prezentują się też bardzo estetycznie. Będą one pasowały zarówno do wnętrz całkowicie nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych. Do wyboru mamy najróżniejsze rodzaje i kolory tkanin, z których wykonana jest taka roleta. Roleta plisowana może być prawie przeźroczysta, jak i kompletnie zaciemniająca. Dobrym pomysłem jest zakup rolety zaciemniającej na przykład do pomieszczenia, które jest przez większość dnia narażone na słońce. Często tego typu rolety stosuje się też w sypialni, czy w pokoju dziecięcym. Do tego można dobrać sobie kolor materiału – do rolety transparentnej na pewno lepiej będą pasowały jasne odcienie, jak biel czy beż. Przy rolecie zaciemniającej dobrym pomysłem będą kolory ciemne – brąz, szary, czarny. Wybór kolorów jest zresztą ogromny.

Rolety plisowane są całkiem uniwersalne. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku małych okien, jak i bardzo dużych – nawet do trzech metrów wysokości. Najlepiej dowiedzieć się dokładnie, jaki rozmiar mają okna, które znajdują się w mieszkaniu państwa młodych. Dzięki temu wygodnie przez Internet zamówimy idealne rolety plisowane na wymiar, które bez problemu można samemu zamontować.

3 thoughts on “Ciekawe i praktyczne prezenty ślubne – Rolety plisowane”

  1. Dobrym pomysłem jest kupienie sprzętu agd szczególnie gdy wiemy że młodzi będą tuż po ślubie potrzebowali takiego sprzętu.

  2. Ja zawsze daje pieniadze na prezent nie jest to wyszukany pomysł ale uniweralny zawsze para młoda może sobie kupić za to co tylko chce.

  3. Bardzo pomocny blog można dowiedzieć się paru rzeczy. Pozdrawiam.

Comments are closed.