ceremonia chrztu

Jak wypisać zaproszenie dla matki chrzestnej

Chrzciny są bardzo ważnym, bardzo jasnym, szczególnym świętem w życiu każdego człowieka i każdy z nas chcę, aby to wydarzenie zostało zapamiętane przez wszystkich gości bez wyjątku. Dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o tak ważny atrybut każdego święta – zaproszenie. Te powinno być szczególne, zwłaszcza kiedy kierowane jest do przyszłej matki chrzestnej.

Podstawowe reguły

Dobrze, gdy zaproszenia do chrztu będą wyjątkowe, wykonane z duszą. Nie mniej ważny jest sam tekst zaproszenia. Z reguły zaproszenia na chrzciny są dokonywane telefonicznie. Jednak przyszła matka chrzestna powinna otrzymać też od nas stosowne zaproszenie listownie. Możemy je też oczywiście wręczyć osobiście. Warto jednak wcześniej upewnić się, że dana osoba chcę być matką chrzestną. Możesz zadać to pytanie potencjalnym rodzicom chrzestnym w liście, pocztówce, a nawet telegramie. Taka prośba powinna być skierowana tylko do najbliższych przyjaciół, ponieważ obowiązki rodziców chrzestnych są stosunkowo poważne. Obowiązki rodziców chrzestnych mają z reguły charakter moralny i duchowy, dlatego chrześniak lub chrześniak powinien być ochrzczony tylko w tej wierze jak chrzestny. Rodzice chrzestni zwykle mają za zadanie zapewnić, aby ich dzieci chrzestne otrzymali duchowe wykształcenie i terminowo przeszli rytuał potwierdzenia. Ponadto powinni okazywać ciągłe zainteresowanie chrześniakiem i dbać o niego jako najbliższego krewnego.

Jak powinno wyglądać zaproszenie?

Upewnij się, że imię chrzczonego dziecka znajduje się z przodu i na środku zaproszenia. Wielu rodziców decyduje się też na umieszczenie drugiego imienia na karcie. Przed wysłaniem zaproszenia sprawdź dokładnie, czy data i godzina chrztu podana na zaproszeniu jest prawidłowa. Jeśli przyjęcie nie następuje bezpośrednio po ceremonii, pamiętaj, aby podać datę i godzinę tego wydarzenia również na zaproszeniu. Poinformuj chrzestną dokładnie, dokąd jadą, podając zarówno nazwę lokalizacji, jak i adres. Jeśli miejsce jest trudne do znalezienia i martwisz się o przybycie chrzestnej na czas, rozważ dodanie instrukcji lub małej mapy w kopercie. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o transport dla matki chrzestnej.

Pomysły Na Zaproszenie Do Chrztu

Jeśli szukasz dodatkowych wyjątkowych dodatków do tekstu zaproszenia na chrzest, zastanów się nad dodaniem do zaproszenia cytatów z chrztu lub biblijnych wersetów na temat rodziny. Nie tylko pozostają na bieżąco z wydarzeniem, ale potwierdzają twoją radość z chrztu. Jeśli szukasz konkretnych szablonów i pomysłów na chrzest, to oczywiście skorzystaj z Internetu. Na wielu stronach znajdziesz niezliczone wiersze, czy po prostu gotowe teksty, które można swobodnie wykorzystać na zaproszeniu dla matki chrzestnej. Pamiętaj jedynie, aby przesłanie czy wiersz nie był banalny lub ośmieszający. Wiele gotowych motywów trąci banałem i zamiast stanowić ozdobę zaproszenia i być atrakcyjnym dodatkiem, sprawiają, że traci ono swój pierwotny urok. Czasami dużo korzystniej jest napisać coś od siebie, skierowanego właśnie do tego specjalnego gościa.