Tematyczny wieczór panieński – pomysły na wieczór panieński

Minęły już czasy, kiedy wieczór panieński był tylko okazją do spotkania się poplotkowania i wspólnego drinka. Wraz z modą z zachodu na huczne imprezowanie z okazji mniejszych lub większych wydarzeń, również Polacy ulegli pokusie organizowania nietuzinkowych eventów z różnych okazji.

Niewątpliwe wydarzenie takie jak wieczór kawalerski czy panieński jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka, który decyduje się zawrzeć związek małżeński. Bez względu na pochodzenie, narodowość czy wiek, w różnych tradycjach obchodzi się wieczory panieńskie w taki czy inny sposób. Najczęściej jest on organizowany w przeddzień ślubu i jest to ostatni dzień życia w stanie tak zwanym wolnym, czyli bez formalnego uregulowania związku. Taki dzień jest uwieńczeniem życia narzeczeńskiego i jest to wspaniała okazja do uczczenia wyjątkowości tego dnia, który najczęściej zdarza się tylko raz w życiu.

Z racji tego bardzo często świadkowie, bo to oni najczęściej są odpowiedzialni za organizacje, starają się by ten dzień był wyjątkowy.

Planowanie tego dnia zaczyna się już prawie po ustaleniu daty ślubu i jest niemniej ważnym wydarzeniem. Często wieczory panieńskie, obchodzone są już coraz huczniej. Wynajmowane są specjalne lokale, czy rezerwowane vip roomy w modnych restauracjach czy dyskotekach. Świadkowe zapewniają szereg atrakcji niespodzianek począwszy od prezentów, a skończywszy na rożnego rodzaju aktywnościach czy pokazach, oczywiście skierowanych głównie dla przyszłej panny młodej.

Najbardziej powszechną atrakcją był od zawsze taneczne show w wykonaniu zawodowego striptizera, natomiast ta forma nie zawsze spotyka się z gorącym przyjęciem. Wiele przyszłych Pań młodych woli unikać konfrontacji z przystojnymi tancerzami, na rzecz atrakcyjnych gier czy zabaw bądź warsztatów artystycznych. Niewątpliwą nowością są warsztaty taneczne czy warsztaty malowania ciała, które chętnie na ten dzień fundują świadkowie.

Przyszłe Panie Młode równie chętnie angażują się w aktywności związane z modą czy urodą czyli na przykład naukę makijażu czy stylizacji. Zaproszone koleżanki obdarowują ją fikuśnymi prezentami, erotyczną bielizną czy przydatnymi gadżetami.

Zwykle wieczór panieński wieńczy wyjście do klubu czy dyskoteki, ale oczywiście nie zawsze. Czasem jest to przejażdżka limuzyną czy innym nietypowym autem, w którym czeka mnóstwo atrakcji od tanecznych przez pokazy erotyczne czy pokazy sztuczek magicznych.

Często wieczory panieńskie są organizowane zgodnie z narzuconą wczesnej tematyką co znacznie zawęża rodzaj atrakcji, przypisanych do danego klimatu uroczystości.

Jeśli na przykład jest to wieczór hinduski, to oprócz nauki tańca brzucha, bardzo ciekawym pomysłem jest na przykład warsztat robienia hindi czyli tradycyjnych malunków wykonywanych na dłoniach w przeddzień ślubu w hinduskiej tradycji.