gosc-w-salonie-na-kanapie

Urządzamy salon pary młodej – wybieramy kanapę do salonu

Kiedy wszystkie emocje związane za ślubem i przygotowaniami opadły, a obrączki ślubne już na palcach lśnią, na głowie pozostaje inna kwestia – mieszkanie. Należy je urządzić, a przede wszystkim mowa o najważniejszym miejscu, czyli salonie. To w tym miejscu spędza się najwięcej czasu, tutaj toczy się całe życie rodzinne i towarzyskie.

W tym miejscu jak w żadnym innym lubimy rozsiąść się wygodnie na kanapie, ze szklanką ciepłej herbaty i rozkoszować się wolną chwilą oglądając swoje ulubione seriale. Nowoczesne wnętrze musi być wykonane funkcjonalnie, estetycznie, ale równie ważna jest prostota.  Skupmy się na wyborze kanapy, decydując się na jej zakup pamiętać należy o kilku aspektach, dzięki którym będzie można wybrać ten idealny model.

kanapa-w-salonieW pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad naszymi preferencjami i to czego oczekujemy od mebli. Należy wziąć pod uwagę czy kanapa będzie miała służyć tylko jako miejsce do siedzenia i poobiedni relaks czy potrzebna będzie również funkcja spania. Wybierając kanapę musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, a więc jaka wielkość sofy będzie odpowiadać metrażowi mieszkania? Ile osób będzie z niej korzystało i jak długo? Czy ma być wyposażona w funkcję spania? Musimy zastanowić się nad tym czy sofa ma być zwykła czy narożna.

Jeśli już odpowiemy sobie na te pytania to możemy przystąpić do poszukiwań tej idealnej wygodnej kanapy do salonu. Dużo zależy od wymiarów salonu, ponieważ jeśli salon jest niewielki to dobrym rozwiązaniem będzie sofa dwu lub trzyosobowa i fotel, a jeśli salon jest dużych rozmiarów to z powodzeniem można wybrać sofę narożną lub z szezlongiem. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jaki styl będziemy wieźć, czy będzie zapraszanych dużo gości, czy korzystając z kanapy będziemy czytać książki, oglądać filmy, a może tylko spędzać czas rozmawiając z rodziną lub znajomymi.

Decydując się na zakup sofy każdemu zależy przede wszystkim na komforcie, w związku z tym stanąć trzeba przed wyborem czy kanapa ma być twarda czy miękka. Miękkie meble wypoczynkowe wyposażone są w siedziska wypełnione pierzem lub specjalnym granulatem. Siedzisko i poduszki układają się dopasowując do nas, co nie każdemu odpowiada bo poduszki co chwila trzeba poprawiać. Są osoby, które wolą twarde siedziska, dzięki czemu kanapa cały czas wygląda elegancko i nie trzeba nic poprawiać, gdyż siedzisko stanowi całość i nie ma podziału na osobne poduchy. Na pewno z twardej sofy łatwiej jest wstawać, jak i siadać, gdyż siedzisko nie zapada się.

Młodzi ludzie idąc z duchem czasu, wybierają to co teraz jest w modzie. Mając za zadanie wybrać kanapę muszą jeszcze zastanowić się w jakim ma być kolorze. Bardzo popularne są obecnie szare sofy. Ten kolor idealnie pasuje do każdej aranżacji, nie gryząc się z innymi kolorami. Dzięki bogatej gamie barw i różnych odcieni szarości możemy wybrać dla siebie ten idealny.

Szara sofa cieszy się największą popularnością, jednak inne kolory, które równie chętnie są wybierane to: beż, brąz, biały i niebieski. Są też osoby lubiące żywe kolory, chętnie wybierają kanapy w odcieniach żółtych, czerwonych, a nawet fioletowych. Jaki będzie nasz wybór to zależy od indywidualnych preferencji. Ważne jest, aby wybrać taki model, który zarówno będzie spełniał wszystkie kryteria użytkowania, ale też będzie podobał się wizualnie.

One thought on “Urządzamy salon pary młodej – wybieramy kanapę do salonu”

Comments are closed.